58. Plebiscyt Kuriera Lubelskiego: Aleksandra Mirosław laureatką nagrody

q8v0470

Mistrzyni świata i Europy we wspinaczce sportowej Aleksandra Mirosław wygrała 58. Plebiscyt Kuriera Lubelskiego na najlepszego sportowca województwa 2019 roku.

Zawodniczka KW Kotłownia Lublin przyznała, że ten werdykt jest dla niej niespodzianką. – Jest to dla mnie spore zaskoczenie – mówi w rozmowie z Radiem Lublin. – Dużym wyróżnieniem dla każdego sportowca jest znalezienie się w tej dziesiątce. Wygranie całego plebiscytu i znalezienie się w gronie takich wielkich sportowców jest to naprawdę bardzo duże wyróżnienie – dodaje.

Drugie miejsce zajął żużlowiec Speed Car Motoru Lublin Mikkel Michelsen. Wyróżnienie w jego imieniu odebrał trener Maciej Kuciapa. – Jest on bardzo ambitnym zawodnikiem – opowiada.

Na trzeciej pozycji uplasował się lekkoatleta, mistrz świata w rzucie młotem, Paweł Fajdek z Agrosu Zamość.

ZOBACZ ZDJĘCIA: 58. Plebiscyt Kuriera Lubelskiego, Lublin, 24.01.2020, fot. Wojciech Szubartowski

Podczas plebiscytowej gali wręczono wiele rozmaitych wyróżnień – między innymi drużyną roku zostały piłkarki ręczne MKS-u Perły Lublin. Jutro (26.01) naszą drużynę czeka kolejne ważne spotkanie – tym razem w Pucharze EHF. Kapitan mistrzyń Polski Weronika Gawlik podkreśla, że ten tytuł to duży zastrzyk energii przed dalszą częścią sezonu:

W podobny sposób co MKS Perłę uhonorowano piłkarki Górnika Łęczna i siatkarzy LUK Politechniki Lublin.

Wyniki 58. plebiscytu zostały ogłoszone podczas tradycyjnego Balu Mistrzów Sportu.