Pszczółka nie zagra w półfinale Pucharu Polski

pszczolka 2 1

Koszykarki Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS Lublin odpadły z Pucharu Polski. W ćwierćfinale turnieju rozgrywanego w hali MOSiR-u przy Al. Zygmuntowskich akademiczki przegrały z PolskąStrefąInwestycji Eneą Gorzów Wielkopolski 80:88.

Przed ostatnią kwartą gospodynie prowadziły różnicą sześciu punktów, ale w końcówce to rywalkom udało się przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść.

ZOBACZ ZDJECIA Z MECZU

Najwięcej punktów dla gospodyń zdobyły: Peterson 24, Day 14, oraz Adamowicz i Labuckiene po 12.

– O porażce zadecydowały błędy zarówno w defensywie, jak i w ataku – mówi skrzydłowa Pszczółek, Julia Adamowicz. – Frustracja narastała z każdym niecelnym rzutem. Wydawało nam się też, że sędziowie podejmują może złe decyzje, ale nie możemy ich za to winić. To trudny zawód i nie możemy ich obarczać nasza przegraną.

Niewykorzystanej szansy awansu do półfinału żałuje trener Pszczółki, Krzysztof Szewczyk. – Ta szansa tak naprawdę była jeszcze minutę przed końcem spotkania. Były wówczas tylko dwa punkty różnicy. O wyniku zdecydowały zbiórki w ataku zespołu gorzowskiego i nasze niecelne rzuty spod samego kosza.

Koszykarki Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS Lublin nie powtórzą więc sukcesu z 2016 roku, gdy zdobyły Puchar Polski.

W drugim ćwierćfinale CCC Polkowice rozgromiło pierwszoligowy MKS Pruszków 95:59.

W sobotnich  półfinałach zagrają: o 17.00 PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów Wielkopolski z Arką Gdynia, a o 19:30 CCC Polkowice z Artego Bydgoszcz.