Start Lublin nie dał rady liderowi

stelmet

Lider okazał się zbyt mocny dla lubelskich koszykarzy. W wyjazdowym meczu ekstraklasy koszykarzy Start Lublin przegrał ze Stelmetem Zielona Góra 93:100.

Na pomeczowej konferencji prasowej lubelski szkoleniowiec Dawid Dedek podkreślał dobrą dyspozycję gospodarzy.

Lubelska drużyna wygrywała minimalnie jedynie na początku spotkania. Później dominowali gospodarze. Po trzech kwartach Start przegrywał 68:89, ale w ostatniej odsłonie zaczął odrabiać straty. Na 3,5 minuty przed końcem zrobiło się tylko 88:94, ale Stelmet nie dał sobie odebrać zwycięstwa. Dla drużyny z Zielonej Góry to trzynasta wygrana z rzędu.

Punkty dla Startu zdobyli: Laksa 21, Carter 17, Borowski 15, Taylor 11. Dziemba 9, Szymański 8, Lemar 7, i Jeszke 5.

Dla Stelmetu najwięcej punktów rzucił: Thomasson 20.