Dominik Kopeć szósty na międzynarodowym mityngu

kopec

Dominik Kopeć zajął szóste miejsce w biegu na 60 metrów podczas halowego mityngu lekkoatletycznego Orlen Cup 2020 w Łodzi. Sprinter Agrosu Zamość finiszował w czasie 6.73 sek. O 0.07 sek. szybszy był zwycięzca rywalizacji Brytyjczyk Richard Kilty, a na kolejnych miejscach finiszowali Amerykanin Mike Rodgers i Przemysław Słowikowski z AZS-u AWF Katowice.

Na tym samym dystansie, ale przez płotki, do finału nie udało się wejść Michałowi Sierockiemu z AZS-u UMCS-u Lublin. Jego rezultat 7.99sek był dziesiątym czasem eliminacji. W finale zwyciężył Węgier Valdo Szucs (7.57 sek.) wyprzedzając Damiana Czykiera (7.58 sek.).

Bez udziału zawodników z regionu odbywały się pozostałe konkurencje. W skoku o tyczce wygrał Amerykanin Sam Kendricks (5.80 m) przed Pawłem Wojciechowskim 5.60 m). W skoku wzwyż triumfowała Kamila Lićwinko (1.93 m), a pod dyktando Polaków przebiegała rywalizacja w pchnięciu kulą, w której ostatecznie Konrad Bukowiecki (21.54 m) okazał się lepszy od Michała Haratyka (20.95 m).