Lubelscy zawodnicy na mityngu World Athletics Indoor Tour w Madrycie

tartan track 2678544 1920

Karolina Kołeczek zajęła 5. miejsce w biegu na 60 metrów przez płotki, podczas lekkoatletycznego mityngu World Athletics Indoor Tour w Madrycie. Zawodniczka AZS-u UMCS-u Lublin dwukrotnie uzyskiwała najlepszy rezultat w tym sezonie. W eliminacjach finiszowała w czasie 8,11 sekund, a w finale poprawiła się jeszcze o 0,06 sekund. Wygrała Amerykanka Christina Clemons, której pokonanie dystansu zajęło 7,82 sekund.

W Madrycie startowali też inni reprezentanci Polski. Bieg na 400 metrów wygrała Justyna Święty-Ersetić, a 4. była Iga Baumgart-Witan.

2. miejsca zajęli: Konrad Bukowiecki w pchnięciu kulą i Adam Kszczot w biegu na 800 metrów. Na tym samym dystansie na 4. pozycji przybiegł Marcin Lewandowski. W męskiej rywalizacji na 60 metrów przez płotki 4. lokatę zajął Damian Czykier. W konkursie skoku o tyczce na 5. pozycji sklasyfikowano Mateusza Jerzego, a na 6. Roberta Soberę.