W Lublinie 1 marca rozpoczyna działalność Bank Wielkopostny. – Każdy wierny może złożyć w banku swoje postanowienie lub poprosić o ofiary w określonych intencjach – jego ideę tłumaczy ks. Mirosław Ładniak.
– W momencie kiedy deponuję jedno postanowienie wielkopostne, mogę też zaciągnąć „kredyt”. Dzięki jednemu złożonemu postanowieniu mogę korzystać z duchowego kapitału tysięcy innych osób, które te postanowienia też zdeponowały. Ten duchowy kapitał jest ciągle pomnażany. Ci, którzy są udziałowcami, zobowiązują się, że będą codziennie modlić się w intencji tych, którzy złożyli w banku postanowienia wielkopostne – dodaje ks. Ładniak.
Jak można przeczytać na stronie Archidiecezji Lubelskiej: „Bank Wielkopostny to duchowa wymiana dóbr. Kapitał stanowią tu zadeklarowane ofiary, modlitwy i wyrzeczenia, jakie udziałowcy Banku podejmują na czas Wielkiego Postu. Z duchowego dobra tych postanowień korzystają z kolei ci, którzy zaciągają w Banku kredyt miłości, zgłaszając prośby o modlitwę w intencjach dotyczących ich problemów i trudnych spraw. Lokatą w Banku może być np. pomoc starszym i chorym osobom lub powstrzymanie się od picia alkoholu, czy palenia papierosów”.
Centrala banku mieści się symbolicznie przy kościele pw. św. Andrzeja Boboli przy ul. Paderewskiego 20 w Lublinie. W akcję będzie się można włączyć także za pośrednictwem parafialnej strony: bobola.pl.
TSpi / opr. ToMa
Fot. bobola.pl