Mistrzostwa Polski: cztery medale lubelskich lekkoatletów

hoffman 2020 02 29 210812

Cztery medale zdobyli reprezentanci klubów województwa lubelskiego w pierwszym dniu rozgrywanych w Toruniu Halowych Mistrzostw Polski w lekkiej atletyce. Dwa z nich wywalczyli reprezentanci AZS-u UMCS-u Lublin.

W trójskoku triumfował Karol Hoffman, który w najlepszej próbie uzyskał 16m 18 cm. Zawodnik przyznał, że nie osiągnął jeszcze dyspozycji jaką prezentował przed kontuzją:

Srebrny medal wywalczyła koleżanka klubowa Hoffmanna Karolina Kołeczek w biegu na 60 m przez płotki z czasem 8,08 sek. Zawodniczka wystartowała również w finale płaskiego sprintu w którym zajęła 5 miejsce, ale czasem 7,45 sek. ustanowiła rekord życiowy.

Z kolei brązowe krążki trafiły do Dominika Kopcia z Agrosu Zamość, który był trzeci w biegu na 60 metrów z czasem 6,76 sek oraz Bartłomiejsa Bedeniczuka z AZS-u AWF-u Biała Podlaska w skoku wzwyż, który pokonał poprzeczkę na wysokości 209 cm.

W niedzielę (01.03) drugi dzień zawodów i kolejne medalowe szanse naszych lekkoatletów.