Pięć medali lubelskich lekkoatletów

lekkoatletyka

Pięć medali zdobyli reprezentanci klubów z województwa lubelskiego w ostatnim dniu halowych mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce do lat 18 i 20 rozgrywanych w Toruniu.

Złoto w młodszej kategorii wywalczyła Wiktoria Oko z Wisły Puławy w biegu na 60 m przez płotki z czasem 8,40 sek.

Pozostałe medale to zasługa lekkoatletów rywalizujących w gronie do lat 20. Srebrny krążek zdobyła Wiktoria Drozd z AZS-u UMCS-u Lublin w biegu na 400 m z czasem 55,74 sek.

Brązowe medale przypadły Jakubowi Hołubowi z AZS-u UMCS-u w skoku wzwyż, który pokonał poprzeczkę na wysokości 206 cm, jego koleżance klubowej Weronice Muszyńskiej w pchnięciu kulą, która uzyskała 12 m 89 cm, oraz Monice Romaszko z Agrosu Zamość w biegu na 60 m przez płotki, która pokonała ten dystans w 8,68 sek. Warto dodać, że nasi medaliści pobili rekordy życiowe lub jej wyrównali.

W trzydniowych zawodach reprezentanci województwa lubelskiego zdobyli w sumie 9 medali – 2 złote, 3 srebrne i 4 brązowe.