Praca szuka lekarza. Pomoże aplikacja

001 37

Proces rekrutacji lekarzy może być dużo łatwiejszy. To za sprawą innowacyjnej lubelskiej aplikacji oraz serwisu internetowego MediShift.

– Pomysł narodził się kilka lat temu, kiedy to ja – jako młoda lekarka – zaczęłam rozglądać się za dodatkową pracą poza szpitalem – mówi współzałożycielka MediShift, Katarzyna Dziąbowska-Grabias. – Zetknęłam się wtedy z bardzo archaicznymi metodami poszukiwania pracy, czyli tablicami ogłoszeń oraz tzw. pocztą pantoflową, czyli polecaniami ustnymi. Porównując branżę medyczną z IT – są one podobne, bo jest to rynek pracownika. Inaczej natomiast wyglądają metody pozyskiwania pracobiorców. IT jest bardzo nastawiony na HR, czyli aktywne poszukiwanie. W branży medycznej system jest nadal bardzo archaiczny. I tak powstał pomysł stworzenia aplikacji, by wyjść naprzeciw młodym lekarzom.

– W aplikacji wybieramy rodzaj pracy i określamy stawkę netto w złotówkach, jaka nas interesuje. Wpisujemy swój kod pocztowy, by algorytm poznał nasze miejsce. Wskazujemy też zasięg kilometrów, w którym chcemy podjąć pracę – tłumaczy Katarzyna Nowacka. – Określamy, jaką formą zatrudnienia jesteśmy zainteresowani. Program filtruje oferty na podstawie danych pracodawców, którzy wskazali takie same kryteria. Matchowanie (czyli łączenie) placówek i lekarzy polega na tym, że w pierwszej kolejności pokazywane są oferty, które spełniają się w jak największym stopniu.

– Kolejną grupą docelową są pielęgniarki. To naszym zdaniem bardzo niedoceniany zawód, a przecież niezwykle istotny z punktu widzenia ciągłości świadczeń medycznych i całej służby zdrowia – podkreśla Piotr Grabias, jeden ze współzałożycieli MediShift. – Myślimy także o ratownikach medycznych oraz o dentystach.

– Obserwujemy duże zainteresowanie ze strony placówek medycznych. Stawki są jawne w momencie łączenia obu stron, więc pracodawcy nie powinni mieć powodów do obaw. Konkurencja nie może podejrzeć wysokości wynagrodzeń. Po „sparowaniu” dalsze rozmowy przechodzą do drugiego etapu rekrutacji, w którym spotykają się obie strony i dogadują szczegóły – wyjaśnia Katarzyna Nowacka.

Aplikacja jest bezpłatna dla lekarzy, natomiast w trzecim kwartale tego roku planowane jest wprowadzenie opłat dla podmiotów medycznych.

LilKa / opr. MatA

Fot. www.medishift.pl

Exit mobile version