Wygrana Pszczółki z Politechniką Gdańską

pszczolka 2020 02 29 210526

W 19. kolejce Energa Basket Ligi Kobiet koszykarki Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS Lublin wygrały na wyjeździe z DGT Politechniką Gdańską 92:86.

Zwycięstwo z niżej notowanym rywalem rodziło się w bólach. Dość powiedzieć, że po 5 minutach i 5 sekundach rywalizacji gospodynie prowadziły 18:2, a po pierwszej kwarcie miały 10 punktów przewagi.

W drugiej odsłonie role się odwróciły. Lublinianki zdominowały przeciwniczki, dzięki czemu na przerwę zeszły z dwupunktową zaliczką. Przez większość trzeciej i czwartej kwarty wynik oscylował wokół remisu, ale w końcówce „Pszczółki” wykazały więcej zimnej krwi, dzięki czemu zapisały na swoim koncie 13 zwycięstwo w sezonie.

Bohaterką lubelskiego zespołu została Alexis Peterson, która zdobyła 40 punktów. Ponadto 19 punktów rzuciła Brianna Day, 14 Kristina Baltić, 9 Julia Adamowicz, 5 Zuzanna Sklepowicz, a 4 Gierdre Labuckiene.