Złoty tandem: Marcin Polak, Michał Ładosz

medals 1622902 1920

Tandem Hetmana Lublin Marcin Polak, Michał Ładosz zdobył zloty medal w wyścigu na 4 kilometry podczas torowych mistrzostw świata w parakolarstwie rozgrywanych w kanadyjskim Milton. W finale obrońcy tytułu nie dali szans rywalom dościgając załogę z Wielkiej Brytanii.

Wcześniej, podczas eliminacji, Polak i Ładosz ustanowili rekord świata. Czasem 4 minuty 03,528 sekundy o ponad 4 sekundy pobili dotychczasowy najlepszy wynik.

W wyścigu kobiet na 3 kilometry inny tandem Hetmana Justyna Kiryła, Aleksandra Tecław zajął 5. miejsce.

Do tej pory reprezentanci Polski w parakolarstwie wywalczyli w mistrzostwach dwa medale. W czwartek srebro w sprincie drużynowym zdobyły duety:  Angelika Biedrzycka i Edyta Jasińska oraz  Adam Brzozowski i Kamil Kuczyński.