Nie kłam medyka, policjanta i strażaka – takie apele coraz częściej kierowane są do społeczeństwa. Chodzi o zdrowie i życie nie tylko osób potrzebujących pomocy, ale i służb ratowniczych.
CZYTAJ: Liczba personelu jest ograniczona, więc #NieOkłamujMedyka
Cała Europa zmaga się z epidemią koronawirusa. Jednak najtrudniejsza sytuacja jest we Włoszech, gdzie pandemia Covid-19 każdego dnia przynosi kolejne setki ofiar śmiertelnych. W odpowiedzi tamtejszy rząd wprowadza coraz nowe, bardziej restrykcyjne obostrzenia dla obywateli.
CZYTAJ: Koronawirus we Włoszech. Żeby przezwyciężyć epidemię, trzeba wytrwałości
Do trzech szpitali w regionie dostarczono dziś (23.03.) owoce, mleko i jogurty – to żywność, która przed wybuchem epidemii koronawirusa trafiała za darmo do szkół.
CZYTAJ: Lubelskie: szpitale z żywnościowym wsparciem. “To produkty najwyższej jakości”
W czasie, kiedy wszyscy powinniśmy siedzieć w domach, jak nigdy odczuwamy frustrację i samotność. Mogłoby się wydawać, że to wymarzony czas na nadrobienie zaległości w książkach czy serialach. Jednak mocno ograniczone kontakty z ludźmi powoli zaczynają na nas wpływać niekorzystnie. Ponadto dochodzi jeszcze lęk przed epidemią.
CZYTAJ: Darmowa pomoc psychologiczna w czasach epidemii. Gdzie ją uzyskać?
Ponad 3 tysiące osób w Lubelskiem jest objętych kwarantanną. To dane Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego z wczorajszego wieczora. Część z tych osób posiada zwierzęta domowe albo hodowlane. Czy i w jaki sposób mogą się nimi zajmować?
CZYTAJ: Jak opiekować się zwierzętami w czasie kwarantanny?
Mieszkańcy powiatu bialskiego wspominają Kazimierza Kusznierowa (na zdj.), który zmarł w sobotę, 21 marca. Miał 70 lat. Zapisał się w historii regionu jako twórca i kierownik Teatru Obrzędowego „Czeladońka” działającego w jego rodzinnej miejscowości Lubenka.
CZYTAJ: Potrafił jednoczyć pokolenia. Wspomnienie o Kazimierzu Kusznierowie
„Moje Roztoczańskie Drzewo” – to tytuł II Ogólnopolskiego Konkursu Fotograficznego organizowanego przez Gminny Ośrodek Kultury w Krynicach w powiecie tomaszowskim. Uczestnicy mogą sfotografować drzewa podczas roztoczańskich wędrówek, a najciekawsze oraz najpiękniejsze owoce tych spacerów i poszukiwań zostaną nagrodzone.
CZYTAJ: „Moje Roztoczańskie Drzewo”. Konkurs, który kształtuje właściwe postawy wobec środowiska
Program prowadziła Marzena Lewandowska.
Fot. archiwum