Lublin: City Trail zakończony, ale na razie bez wręczenia medali

city 1 2020 03 23 193646

– Lublin znalazł się wśród trzech miast, które zdążyły dokończyć rywalizację w cyklu biegów City Trail.  Z kolei w siedmiu ośrodkach nie odbyły się biegi ostatniej, szóstej serii – poinformowali organizatorzy.

Lubelska rywalizacja rozpoczęła się 19 października 2019, a zakończyła 7 marca 2020 roku W sześciu biegach na dystansie 5 km wystartowało łącznie 579  biegaczy. Kobiety stanowiły blisko 33% wszystkich zawodników, którzy pojawili się nad Zalewem Zemborzyckim. W generalnej punktacji klasyfikowano 247 osób. W tym wypadku był wymagany udział w co najmniej czterech biegach.

Zwycięzcą klasyfikacji generalnej – po raz szósty – został Artur Kern. Drugie miejsce zajął Dariusz Samarczenko, trzecie Jarosław Bimkiewicz. Wśród kobiet triumfowała Natalia Zych, drugą lokatę wywalczyła Dominika Łukasiewicz, a trzecie miejsce zajęła Magdalena Sekuła.

Z powodu zagrożenia koronawirusem nie odbyła się podsumowująca gala, podczas której miały być wręczone nagrody i medale. Biegacze mają zostać uhonorowani w późniejszym terminie.