Mistrzostwa świata juniorow. Monika Skinder dwunasta na 5 km

003 2020 03 02 171125

Biegaczka narciarska MULKS-u Grupa Oscar Tomaszów Lubelski Monika Skinder zajęła 12. miejsce w biegu na 5 kilometrów stylem klasycznym podczas mistrzostw świata juniorów w niemieckim Oberwiesentahl.

Do zwyciężczyni Norweżki Heleny Marii Fossesholm straciła 51 sekund. Jeszcze lepiej spisała się inna Polka Izabela Marcisz, która zdobyła brązowy medal, będąc gorsza od triumfatorki o 28 sekund.

Skinder rozpoczęła bardzo dobrze i na półmetku miała drugi wynik, a po przebiegnięciu ponad 4 kilometrów była jeszcze czwarta. W końcówce jednak osłabła i spadła na dalszą pozycję.

Wcześniej zawodniczka tomaszowskiego klubu zajęła 7. miejsce w sprincie techniką dowolną. Przed nią jeszcze jeden start. Tym razem w biegu sztafetowym.