W czasach zagrożenia epidemicznego świat kultury i sportu przeniósł się do Internetu. Dostępne są przeróżne warsztaty online – między innymi zajęcia „NuciMisie w domu”, a także domowa akademia rysunku i komiksu, na lekcje której zajrzeliśmy.
– Wraz z rozwojem technologii, dostępnością Internetu okazało się, że bardzo dużo rzeczy możemy przenieść do sieci. Wystarczy kamera, mikrofon i przede wszystkim pomysł oraz chęci. Tak zrodziła się nasza inicjatywa – mówi Grzegorz Nowicki z Ośrodka Edukacji Artystycznej.
– Ja głównie na streamach rysuję, tworzę ilustracje, obrazuję to, co Grzesiek mówi, tłumaczy, przedstawia. Pomagam też w korektach, głównie tych literackich. Miałam bardzo dużą tremę, bo nigdy nie prowadziłam tego typu zajęć, to był dla mnie pierwszy raz, ale będziemy kontynuować – mówi Emilia Skubis.
– Wyszliśmy z propozycją do rodziców o założeniu grup na komunikatorze Facebooka. Naszym głównym zamiarem jet to, żeby dzielić się środkami treningowymi, które możemy wykonywać samodzielnie w domu. Zależało nam na tym, żeby nasi adepci mogli budować samodyscyplinę i mieć świadomość samorozwoju – mówi Piotr Wójcik z Akademii Piłkarskiej „Bronowice”.
– Ja zawsze odwiedzałam setki dzieci w przedszkolach i innych placówkach. Stawałam w opozycji do osób, które pracują w domu. W związku z zaistniałą sytuacją zaczęłam uczyć dzieci grać i śpiewać przez Internet. „NuciMisie w domu” to inicjatywa, która przeniosła zajęcia z Centrum Kultury w Lublinie. Reakcje ludzi są bardzo pozytywne. Wysyłają nam zdjęcia dzieci, które np. siedzą z garnkiem przed monitorem komputera i razem z nami grają. Przyznam, że bardzo mnie to wzrusza. Widzę, że to naprawdę się dzieje, że najmłodsi tam są, grają, śpiewają i słuchają co mamy im do przekazania – mówi Sylwia Lasok z pracowni Sztuczka.
Kolejna lekcja Sylwii Lasok na stronie facebookowej pracowni Sztuczka odbędzie się jutro (18.03) o godzinie 12.00.
Radio Lublin również dołączyło do akcji #zostańwdomu – na naszej stronie internetowej dostępne są do odsłuchania audycje z cyklu „Bajka” oraz „Mądre dzieci”.
MaK / SzyMon
Fot. pixabay.com