Uczelnie i szkoły przygotowują się do wdrożenia innych form zajęć z uczniami i studentami. Pracę onlinę i metody e-learningu wymusiło zamknięcie placówek oświatowych w związku z zagrożeniem zarażenia koronawirusem.
– Do 15 kwietnia zostały odwołane zajęcia ze studentami, ale wykładowcy mogą się z nimi kontaktować w inny sposób – mówi w rozmowie z Radiem Lublin rzeczniczka prasowa Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej, Aneta Adamska. – Materiały do zajęć mogą być udostępniane drogą elektroniczną poprzez e-maila lub platformę „Wirtualny kampus” przez prowadzących zajęcia, którzy zdecydują się na taką formę nauki – dodaje.
Na dwa tygodnie zostały zamknięte wszystkie szkoły. – Chcemy, aby ten czas uczniowie spożytkowali na naukę w domu. Do kontaktu nauczyciele będą wykorzystywać między innymi e-dziennik – informuje dyrektor Szkoły Podstawowej numer 51 im. Jana Pawła II w Lublinie, Marek Krukowski. – Jutro (13.03) chcę zaproponować swoim nauczycielom webinaria jak pracować zdalnie z uczniami. Oprócz e-dziennika mogą to być różnego rodzaju komunikatory, maile, czy nawet kontakt przez sieci społecznościowe – dodaje.
– Mamy zamiar pracować z wnukiem w domu. Idziemy po podręczniki, żeby mógł w domu odrabiać lekcje i kontynuować program nauczania – mówi dziadek ucznia Szkoły Podstawowej nr 51 w Lublinie.
Podobne metody pracy w okresie dwutygodniowej przerwy wprowadza wiele placówek oświatowych w regionie.
PaSe / opr. PaW, SzyMon
Fot. pixabay.com