Lek na COVID-19 – przygotowany z osocza ozdrowieńców – będzie produkowany w Lublinie. Projekt wspólnie realizują Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny numer 1 w Lublinie, Instytut Hematologii i Transfuzjologii oraz Biomed Lublin, a finansuje go Agencja Badań Medycznych.
CZYTAJ: Lek na koronawirusa będzie produkowany w Lublinie
Lubelskie lotnisko otrzyma rządową pomoc z funduszu przeciwdziałania COVID-19. W całej Polsce z takiego wsparcia skorzystają zarówno porty lotnicze, w których udziały ma państwo, jak i te, których właścicielem jest wyłącznie samorząd.
CZYTAJ: Port Lotniczy Lublin otrzyma rządowe wsparcie
Puławski szpital od czerwca znów ma przyjmować pacjentów nie tylko chorych lub podejrzanych o zakażenie koronawirusem. A właśnie tak puławska placówka funkcjonuje od 16 marca, po przekształceniu w jednoimienny szpital zakaźny.
CZYTAJ: Puławski szpital wkrótce wraca od normalnej pracy
Skutki pandemii odczuwa chełmskie schronisko dla bezdomnych zwierząt, które wykorzystało swoje zapasy pokarmu dla podopiecznych. Placówka potrzebuje wsparcia i zachęca do organizowania zbiórek żywności dla pupili.
CZYTAJ: Chełmskie psiaki potrzebują karmy. Schronisko w trudnej sytuacji
Mieszkańcy ulicy Wojska Polskiego w Lubartowie domagają się budowy około 600-metrowego chodnika wzdłuż drogi wojewódzkiej 815 Lubartów – Parczew. Protestowali w rejonie przejścia dla pieszych przy rondzie ulicy Słowackiego i Wojska Polskiego, chodząc z transparentami przez przejście.
CZYTAJ: Lubartów: „600 metrów chodnika pozwoliłoby nam normalnie żyć”. Mieszkańcy blokowali drogę [ZDJĘCIA]
Lublinianie uwielbiają wypoczywać na „RODOS”. Nie chodzi tutaj o wyspę na Morzu Egejskim, ale o Rodzinne Ogródki Działkowe (Ogrodzone Siatką).
CZYTAJ: Lublinianie odpoczywają na „RODOS”. Prawdziwy boom na działki
Stację Badawczą i Ośrodek Dydaktyczno-Szkoleniowy Jeździectwa i Hipoterapii wybuduje na Felinie Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie. To jedna z najważniejszych inwestycji uczelni i w dodatku długo oczekiwana.
CZYTAJ: Lublin: „końska” inwestycja na światowym poziomie
22 maja obchodzimy Międzynarodowy Dzień Różnorodności Biologicznej. Zdaniem leśników i przyrodników powinniśmy dbać o to, by gatunków flory i fauny było jak najwięcej.
CZYTAJ: Międzynarodowy dzień bioróżnorodności. „Przyrodzie są potrzebne wszystkie gatunki”
Audycję poprowadziła Marzena Lewandowska.
Fot. Piotr Michalski