Już dziś zaplanuj wakacje i wesprzyj branżę turystyczną

pm zamosc 310320 055 2020 05 07 183208

„Wybierz Voucher – Twoja podróż zaczeka!” – to hasło kampanii, w której bierze udział Zamojskie Centrum Informacji Turystycznej i Historycznej w Zamościu we współpracy z Urzędem Miasta Zamość.

Akcja polega na sprzedaży bonów na usługi noclegowe, do wykorzystania po wygaśnięciu epidemii koronawirusa. Tym samym Zamość dołączył do ogólnopolskiej akcji organizowanej przez Polską Organizację Turystyczną wspólnie z Ministerstwem Rozwoju.

Zgodnie z wytycznymi drugiego etapu znoszenia ograniczeń związanych z pandemią, hotele i inne bazy noclegowe mogą wznawiać działalność już od 4 maja. Na razie zamknięte pozostają natomiast restauracje hotelowe, siłownie czy baseny. To jednak wyraźny sygnał, że można już ostrożnie planować wakacje. Akcja z voucherami ma w tym pomóc zarówno turystom, jak i branży.

CZYTAJ: Zamość: kup bon, który wykorzystasz po wygaśnięciu epidemii

– W ten sposób staramy się odmrozić ruch turystyczny w mieście – mówi wiceprezydent Zamościa Małgorzata Bzówka. – Minie chwila zanim odbuduje się turystyka. Przede wszystkim finansowo to tąpniecie jest dosyć szczególne, bo ludzie nie myślą teraz kategoriami wypoczynku. Ale mam nadzieję, że za chwilę, poza pracą zawodową, poza problemami związanymi ze zdrowiem, ten element również pojawi się w naszym życiu.

Właścicielka pokoi gościnnych i restauracji Barbara Kaszuba, podobnie jak pozostali przedstawiciele branży, dotkliwie odczuła gospodarcze skutki pandemii.

– W tym tygodniu mamy pierwszych gości, ale przeważnie są to klienci biznesowi. Na turystów musimy jeszcze poczekać – mówi Barbara Kaszuba. – Sytuacja musi się unormować, aczkolwiek od kilku dni zaczynamy odżywać. Pracownicy przychodzą do pracy. Czujemy się już zupełnie inaczej, ponieważ te dwa ostatnie miesiące byliśmy zupełnie zamknięci. Staramy się powrócić do normalności. Mamy nadzieję, że z miesiąca na miesiąc będzie coraz lepiej.

W ramach akcji „Wybierz Voucher” osoby, planujące wyjazdy na wakacje czy weekendy, będą mogły kupić bon na nocleg w wybranym przez siebie miejscu, i wykorzystać w dowolnym okresie.

– Branża turystyczna chyba najbardziej ucierpiała w okresie pandemii. Chcemy zrobić wszystko, żeby pomóc m.in. hotelom podnieść się z tego. Pragniemy pomóc, aby ruch turystyczny ruszył chociaż w minimalnej formie – o potrzebie takiej inicjatywy mówi dyrektor Zamojskiego Centrum Informacji Turystycznej i Historycznej w Zamościu, Joanna Liberadzka-Duras.

Oferty będą ustalane indywidualnie przez poszczególne punkty noclegowe. Wiadomo jednak, że turyści będą mogli liczyć na korzystne warunki, a przedsiębiorcy, poza zastrzykiem gotówki, także na promocję.

– Zamierzam dołączyć do tej akcji – mówi Barbara Kaszuba. – Uważam, że w jakiś sposób zachęci ona turystów, szczególnie turystów krajowych, W tym roku Polacy będą „celować” w Polskę, nie w wyjazdy zagraniczne. Za granicą ta sytuacja również się jeszcze nie uspokoiła i mam nadzieję, że wielu gości skorzysta z tej oferty.

– Dostajemy pierwsze sygnały ze strony turystów z całej Polski, którzy już planują swój przyjazd – mówi Joanna Liberadzka-Duras. – Mamy sporo zapytań dotyczących dostępności poszczególnych obiektów, zarówno noclegowych, jak i muzealnych, więc widać, że to zainteresowanie turystyką już jest. Myślę, że ludzie stęsknili się za wyjazdami, za podróżami, za zwiedzaniem i świeżym powietrzem i za szlakami turystycznymi.

– Jestem dobrej myśli – dodaje wiceprezydent Młgorzata Bzówka – Może ten rozpęd będzie wolniejszy, niż byśmy się spodziewali w normalnych warunkach. Natomiast jestem pełna optymizmu, że damy sobie z tym radę.

Oferty zgłaszanych do akcji hoteli, pokoi gościnnych i innych baz noclegowych, osoby szukające miejsc na wypoczynek znajdą wkrótce na stronach internetowych m.in. Polskiej Organizacji Turystycznej, Polska Travel oraz lokalnych portalach.

Wszyscy właściciele hoteli, pensjonatów i pokoi gościnnych, którzy chcą wziąć udział w akcji, mają czas do piątku, 8 maja. Szczegóły m.in. na stronach: www.zamosc.pl i na www.zci.zamosc.pl.

AIF/WP

Fot. archiwum

Exit mobile version