Dyrektor bialskiego szpitala: Jesteśmy partnerem bardzo wiarygodnym ze względu na to, że uzyskujemy dodatni wynik finansowy

0x0 2020 06 16 191342

Szpital w Białej Podlaskiej, jako jedyny spośród szpitali podlegających pod Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego w Lublinie, osiągnął dodatni wynik finansowy za 2019 rok. Wczoraj (15.06) rada społeczna placówki jednogłośnie przyjęła sprawozdanie z ubiegłorocznej działalności.

CZYTAJ: Bialski szpital z dodatnim wynikiem finansowym za miniony rok

Osiągnięty wynik finansowy, ponad 200 tysięcy złotych zysku, na pewno cieszy. – To przede wszystkim zasługa całego personelu, ale wpłynęły na to też inne czynniki – mówi w rozmowie z Radiem Lublin dyrektor placówki Adam Chodziński. – Dla naszych partnerów handlowych, którzy są naszymi dostawcami, jesteśmy od wielu lat partnerem bardzo wiarygodnym ze względu na to, że uzyskujemy dodatni wynik finansowy. Przez to na rynku mamy bardzo dobre ceny. Efektem jest to, że możemy mieć dużo niższe koszty, niż mają inne szpitale. Ponad to prowadzimy różnego rodzaju działalności. Przykładem może być otwarta niedawno jadłodajnia. Poza dzierżawą miejsca, w którym funkcjonuje obiekt, mamy też pewien procent od obrotu. Mamy też hotel, który działa na terenie szpitala i cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem – dodaje.

Szpital stawia na inwestycje. Dobiega końca budowa bialskiej onkologii. Pierwsi pacjenci będą przyjęci pod koniec 2020 roku. – Mamy oddział onkologiczny, oddział chemioterapii dziennej – zaznacza zastępca dyrektora do spraw medycznych, dr n. med. Paweł Chwaluk. – Oba te oddziały będą przeniesione do nowego obiektu, ale wiemy, że dzisiaj oba w zasadzie funkcjonują w ciągłym niedoborze łóżek, miejsc. Tutaj zdecydowanie poprawi się komfort pobytu pacjentów, ale będziemy mogli też przyjąć więcej chorych – dodaje. 

CZYTAJ: Bialska Onkologia ruszy jeszcze w tym roku

W 2019 roku na wynagrodzenia pracowników bialski szpital wydał o ponad 10 milionów złotych więcej w porównaniu do 2018 roku. – To prawda, chociaż spotykaliśmy się z zarzutami, że nie było premii z podziału zysków – zaznacza Chodziński. – Wynik finansowy, mimo tego, że jest na plusie, to nie jest jakiś ogromny. Nie jest to jakaś duża kwota, którą moglibyśmy podzielić na pracowników. Wiele procedur, które były bardzo dobrze wycenione, które wykonywaliśmy. Tutaj praca chociażby oddziału okulistyki. Na pewno neonatologia, która jest na bardzo wysokim miejscu, jeśli chodzi o dochodowość. Warto też wymienić koordynowaną opiekę nad kobietą w ciąży. Na pewno jest to jedna z naszych lokomotyw napędowych – dodaje.

W 2019 roku w szpitalu odnotowano ponad 33 tysięcy hospitalizacji oraz udzielono ponad 137 tysięcy porad.

MaT / opr. PaW

Fot. www.szpitalbp.pl

Exit mobile version