Górnik Łęczna w finale Pucharu Polski

gornik 2020 06 20 202601

Piłkarki Górnika Łęczna awansowały do finału Pucharu Polski. W meczu półfinałowym, rozegranym w Ząbkach, mistrzynie Polski pokonały 3:0 UKS SMS Łódź.

Bramki strzeliły Nikola Karczewska, Ewelina Kamczyk i Patricia Hmirova. – Spotkanie miało jednak nietypowy przebieg, bo trwało ponad 3 godziny, gdyż zostało przerwane z powodu ulewy – tłumaczy kapitan łęczyńskiej drużyny Natasza Górnicka. – Jednak grałyśmy swoje. Miałyśmy plan i go skrzętnie zrealizowałyśmy.

Spotkanie zostało przerwane po 20 minutach gry na ponad półtorej godziny. Ewelina Kamczyk podkreśliła, że Górniczki poradziły sobie w trudnych warunkach. – Po ulewie strzeliłyśmy jeszcze trzecią bramkę. Teraz już czekamy na finał.

Spotkanie finałowe zostanie rozegrane 27 czerwca. Przeciwnikiem Górnika będzie zespół Czarnych Sosnowiec, który w drugim półfinale pokonał KKP Bydgoszcz, także 3:0.