Kolejne zwycięstwo Górnika Łęczna. Bytovia pokonana

bq8v5074 2020 06 28 000127

W 28. kolejce II ligi Górnik Łęczna pokonał na własnym boisku Bytovię Bytów 2:0. Obie bramki dla łęcznian strzelił Przemysław Banaszak z rzutów karnych.

O szczegółach Józef Kufel: – Trener łęcznian Kamil Kiereś od początku postawił na ustawienie z dwójką napastników. To się opłaciło. Od pierwszej minuty to Górnik dominował na boisku, a Bytovia skupiła się na grze defensywnej. Goście nie ustrzegli się jednak błędów. W 41 minucie po kiksie Adriana Bielawskiego piłkę przejął napastnik Górnika, Przemysław Banaszak, który znalazł się w sytuacji jeden na jeden z bramkarzem Bytovii. Wówczas to na murawę powalił go Krzysztof Bąk. Arbiter bez wahania podyktował rzut karny, a „jedenastkę” na gola zamienił Przemysław Banaszak.

Drugi rzut karny dla Górnika został podyktowany za zagranie Adriana Bielawskiego ręką w polu karnym, za co zawodnik Bytovii otrzymał drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę. W konsekwencji w 79 minucie Banaszak po raz drugi pewnie trafił do siatki gości.

Jednak obie drużyny kończyły mecz w dziesiątkę, bowiem czerwoną kartkę w 82 minucie zobaczył też piłkarz Górnika, Aron Stasiak.

ZOBACZ ZDJĘCIA: Górnik Łęczna – Bytovia Bytów

Zdobywca obu bramek dla Górnika, Przemysław Banaszak cieszył się, że w meczu udanie zastąpił Pawła Wojciechowskiego.- Mamy wyrównana kadrę. Jest i Paweł Wojciechowski, który strzelił dużo bramek i Bartosz Śpiączka, który trafiał do siatki w ostatnich dwóch spotkaniach. Cieszę się, że dobrze wykorzystałem nieobecność Pawła i nie zawiodłem.

Dzień przed meczem Paweł Wojciechowski zgłosił ból w stawie kolanowym i sztab szkoleniowy po konsultacji medycznej podjął decyzję, że nie będzie ryzykować pogłębienia urazu u najlepszego strzelca Górnika.

W innym ważnym dla układu tabeli meczu GKS Katowice przegrał na wyjeździe z rezerwami Lecha Poznań 2:3. Dzięki zwycięstwu drugiej drużyny „Kolejorza” Górnik Łęczna wyprzedził w tabeli GKS i przesunął się na pozycję wicelidera. O 2 punkty więcej od łęcznian zgromadził Widzew Łódź, który w niedzielę zagra na wyjeździe z GKS-em Polkowice.

Mecz transmitowaliśmy na naszej stronie internetowej dzięki uprzejmości TVP Lublin.