Porażka Górnika Łęczna w Katowicach

gornik 2020 06 03 220151

Niepowodzenie Górnika Łęczna w pierwszym meczu po wznowieniu rozgrywek II ligi piłkarskiej. Podopieczni trenera Kamila Kieresia przegrali na wyjeździe z GKS-em Katowice 1:2.

Łęcznianie jako pierwsi cieszyli się ze zdobycia gola. W 34. minucie rzut karny przyznany za faul na Marcinie Stromeckim wykorzystał Paweł Wojciechowski.

Już 4 minuty później był jednak remis, gdy Patryka Rojka uderzeniem z pierwszej piłki pokonał Grzegorz Rogala.

Sytuacja Górnika skomplikowała się w 60. minucie, gdy drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartę zobaczył Bartłomiej Kalinkowski. Od tej pory goście skupili się przede wszystkim na grze defensywnej. Nie zdołali jednak utrzymać remisu, bo w 83. minucie zwycięską bramkę dla katowiczan strzelił Piotr Kurbiel.

Po tym spotkaniu Górnik spadł na trzecie miejsce w tabeli. Do końca rozgrywek pozostało 11 kolejek. Już w sobotę łęcznianie podejmą Stal Stalowa Wola.