Lubelscy archeolodzy wspólnie z pracownikami Muzeum w Hrubieszowie badają trzy tajemnicze kurhany w Ślipczu w powiecie hrubieszowskim. Projekt dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego ma na celu zweryfikowanie licznych legend, które krążą wokół tego miejsca. Obecnie niewiele o nich wiadomo, ale budzą wiele emocji…
CZYTAJ: „Te kurhany obrosły legendą”. Archeologiczne badania na cmentarzysku w Ślipczu
Po mediacjach Rejonu Dróg Wojewódzkich w Chełmie, Urzędu Gminy Kamień oraz tutejszych rolników wszystko wskazuje na to, że udało się dojść do kompromisu. Chodzi o zjazdy na pola uprawne, których nie uwzględniono w planach budowy ścieżki rowerowej z Chełma do Kamienia.
CZYTAJ: Ścieżka rowerowa w gminie Kamień: jest kompromis w sprawie zjazdów na pola uprawne
Bezpieczna podróż w czasie epidemii wydaje się wyzwaniem. Jeśli jednak zdecydujemy się wyjechać poza granice Polski, z pomocą przychodzi nam platforma Re-open EU.
CZYTAJ: Podróżowanie w czasie pandemii: powstała internetowa baza wiedzy
Mural poświęcony pamięci artysty malarza profesora Ludwika Maciąga odsłonięto w Janowie Podlaskim. Mural powstał na ścianie budynku Gminnego Ośrodka Kultury z okazji 100. rocznicy urodzin tego wybitnego związanego z Południowym Podlasiem malarza.
CZYTAJ: Janów Podlaski: mural w hołdzie profesorowi Maciągowi
System informatyczny generujący wnioski o unijne wsparcie w związku z pandemią koronawirusa nie dał rady ogromnemu zainteresowaniu przedsiębiorców. Urzędnicy twierdzą, że błąd został już naprawiony. Jutro (15.07) wnioski będą przyjmowane. Szansę na dofinansowanie ma pierwszych 5000 osób.
CZYTAJ: 74 miliony złotych dla przedsiębiorców. System informatyczny nie dał rady ogromnemu zainteresowaniu
Do sporządzania testamentów zachęca Polski Instytut Filantropii. W ramach kampanii „Dobry Testament” organizacja chce uświadomić Polaków dlaczego warto rozporządzać własnym majątkiem oraz jakich błędów należy się wystrzegać.
CZYTAJ: Kampania „Dobry Testament”: Jak rozporządzać własnym majątkiem?
Na styku wzniesień Roztocza Środkowego z Grzędą Sokalską znajduje się Biała Góra. W promieniu kilku kilometrów źródła mają 3 rzeki: Sołokija, Wieprz i Huczwa.
CZYTAJ: Archeolodzy zgłębiają tajemnice Białej Góry
Audycję prowadziła Marzena Lewandowska.
Fot. Aleksandra Flis