Górnik kontynuuje zwycięską passę. Piłkarze z Łęcznej pokonali Olimpię [FILM i ZDJĘCIA]

gornik 2020 07 05 150524

Trwa zwycięska seria piłkarzy Górnika Łęczna. Podopieczni trenera Kamila Kieresia wygrali piąty mecz z rzędu, pokonując w 30. kolejce II ligi Olimpię Elbląg 1:0.

Rozstrzygająca bramka padła w doliczonym czasie pierwszej połowy. Mocnym uderzeniem z osiemnastu metrów bramkarza Olimpii, Pawła Rutkowskiego zaskoczył Igor Korczakowski.

Olimpia była bliska wyrównania w 74 minucie, ale gospodarzy od straty gola po strzale Sebastiana Milanowskiego uchronił słupek.

ZOBACZ ZDJĘCIA: Górnik Łęczna – Olimpia Elbląg

– To był mecz z rodzaju takich, które kontrolowaliśmy od początku. Chociaż przez większość czasu biliśmy głową w mur, udało się zrobić parę dobrych akcji i przekuć jedną z nich w bramkę. Cieszymy się przede wszystkim z 3 punktów. Kroczymy po awans – podsumował rywalizację z Olimpią strzelec jedynego gola Igor Korczakowski.

Grę Górnika komplementował kapitan Olimpii Elbląg, Tomasz Lewandowski: – Zespół z Łęcznej na pewno zagrał bardzo mądrze. Z naszym młodą drużyną grali twardo. Widać, że Górnik to zespół doświadczony i wydaje mi się, że krok po kroku zmierza ku I lidze.

Piąta wygrana z rzędu ucieszyła trenera Górnika Kamila Kieresia.

Dzięki wygranej Górnik powiększył dorobek do 58 punktów i ma szansę, po tej kolejce zostać liderem rozgrywek. Stanie się tak, jeśli w zaplanowanym na 17:00 meczu Widzew Łódź nie wygra w Siedlcach z Pogonią.

Do zakończenia sezonu II ligi pozostały cztery kolejki. Za tydzień łęcznianie podejmą Pogoń Siedlce.

Spotkanie Górnik Łęczna – Pogoń Szczecin transmitowaliśmy na Facebooku i stronie internetowej Radia Lublin. Transmisja była możliwa dzięki uprzejmości TVP Lublin.