Grigorij Łaguta drugi w kolejnej rundzie mistrzostw Europy

aw6i2257 2020 07 22 233836

Grigorij Łaguta z Motoru Lublin zajął drugie miejsce podczas zawodów 4. rundy indywidualnych mistrzostw Europy na żużlu. Na torze w Rybniku lepszy od Rosjanina okazał się tylko zwycięzca dwóch poprzednich rund cyklu – Leon Madsen, który umocnił się na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej.

Duńczyk ma 42 punkty i o 6 wyprzedza Brytyjczyka Roberta Lamberta z ROW-u Rybnik, a o 7 swojego rodaka Nickiego Pedersena z Mr Garden GKM Grudziądz. Z piątego na czwarte miejsce awansował Łaguta, który zgromadził łącznie 33 punkty. Rosjanin zamienił się miejscami z innym żużlowcem Motoru, Mikkelem Michelsenem, który wczoraj został sklasyfikowany dopiero na dziewiątej pozycji.

W czwartek, 23 lipca w Gnieźnie odbędą się zaległe zawody 3. rundy mistrzostw. Pierwotnie żużlowcy mieli rywalizować 15 lipca, ale turniej został przełożony w związku z wykryciem koronawirusa u jednej z osób funkcyjnych podczas meczu Ekstraligi pomiędzy ROW-em Rybnik, a Unią Leszno. Początek ścigania o 19.00.

Cykl zakończą zawody w Toruniu, które odbędą się 29 lipca.