Kapitan Motoru Lublin na trzecim miejscu w zaległych zawodach żużlowch

q8v0196 2020 07 04 152346 scaled 2020 07 24 112749

Kapitan Motoru Lublin Grigorij Łaguta zajął trzecie miejsce w zaległych zawodach 3. rundy Mistrzostw Europy na żużlu. W finale turnieju rozgrywanego na torze w Gnieźnie Rosjanin musiał uznać wyższość Brytyjczyka Roberta Lamberta oraz Fina Timo Lahtiego.

Prowadzenie w klasyfikacji generalnej stracił Leon Madsen. Duńczyk rywalizację ukończył na biegu barażowym, w którym przegrał z Krzysztofem Kasprzakiem i Grigorijem Łagutą. Groźny wypadek miał inny z Duńczyków Nicki Pedersen. Zawodnik GKMu Grudziądz pojechał na prześwietlenie do szpitala, a absencja w dalszej części zawodów kosztowała go utratę trzeciego miejsca w klasyfikacji generalnej. W niej doszło do sporych zmian. Nowym liderem cyklu został Lambert, który o 2 punkty wyprzedza Madsena, a o 9 Łagutę. 15 punktów do Lamberta traci czwarty w stawce Mikkel Michelsen z Motoru Lublin. Wczoraj (23.07) Duńczyk uplasował się na ósmej pozycji.

Ostatnia runda cyklu zostanie rozegrana 29 lipca w Toruniu. Wtedy poznamy nazwisko mistrza Europy.