Rusza nowy program lojalnościowy dla mieszkańców Lublina. Od jutra (31.07) zainteresowani mogą składać wnioski o identyfikator na Karcie Biletu Elektrowniczego. Za jego pomocą mieszkańcy miasta będą mogli korzystać ze zniżek w takich obszarach jak komunikacja miejska, Strefa Płatnego Parkowania czy też sport i kultura.
Lubelska Karta Miejska to identyfikator zakodowany w Karcie Biletu Elektronicznego. Nie będzie miała żadnego graficznego ani fizycznego znacznika, wskazującego na korzystanie z programu. Za jego pomocą mieszkańcy miasta będą mogli korzystać ze zniżek w takich obszarach jak komunikacja miejska, strefa płatnego parkowania, sport czy też kultura.
– Wśród naszych partnerów są już między innymi Teatr Andersena, MOSiR czy Centrum Kultury. Proponowane ulgi są różne – mówi zastępca prezydenta Lublina, Beata Stepaniuk-Kuśmierzak. – Dla przykładu, jeżeli chodzi o spółkę MOSiR, to na wszystkich obiektach, którymi zarządza – chociażby na Aqua Lublin, Centrum Sportowo-Rekreacyjnym Łabędzia, Słonecznym Wrotkowie, Icemanii czy Strefie H2O – na każdy bilet, bez względu czy ulgowy, czy normalny, będzie przysługiwało 10 procent zniżki. Jeżeli chodzi o kluby sportowe, to one również oferują honorowanie Lubelskiej Karty Miejskiej, natomiast tutaj polityka każdego podmiotu jest różna – wyjaśnia.
– Uprawnienia do tych zniżek będą przysługiwały między innymi osobom, które rozliczają podatek dochodowy w Lublinie i jako miejsce zamieszkania zaznaczają to miasto – mówi Beata Stepaniuk-Kuśmierzak. – Osobami uprawnionymi są również te, które rozliczają podatek rolny z tytułu prowadzonego gospodarstwa rolnego i deklarują jako miejsce zamieszkania gminę Lublin. Są to też osoby zamieszkujące na terenie Lublina i korzystające ze świadczeń udzielanych przez Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie. Do grona uprawnionych zaliczamy także dzieci tych osób, do ukończenia przez nie 18 roku życia. A w sytuacji, kiedy się uczą, do momentu zakończenia przez nie nauki, ale nie dłużej niż do skończenia 26 lat – dodaje.
CZYTAJ TAKŻE: Lubelska Karta Miejska – nowy program lojalnościowy dla mieszkańców Lublina
– Ważną częścią ulg dla posiadaczy Lubelskiej Karty Miejskiej są zniżki na przejazdy komunikacją miejską – tłumaczy dyrektor Zarządu Transportu Miejskiego w Lublinie, Grzegorz Malec. – Projekt zmiany taryfikatora mamy już skonsultowany. Jego zmiana będzie składała się z wprowadzenia do niego nowej pozycji, czyli biletu dla użytkownika Lubelskiej Karty Miejskiej. Różnice w cenach będą sięgać – dla różnych biletów – od 25 do 33 procent, oczywiście na korzyść użytkowników Lubelskiej Karty Miejskiej – dodaje.
– Zmiana taryfikatora nastąpi jedynie w przypadku biletów okresowych. Zniżka nie będzie obowiązywała przy biletach jednorazowych – informuje Grzegorz Malec. – Nasze propozycje, które mogą być zmodyfikowane przez radnych, to na przykład pełnopłatny bilet 30-dniowy okresowy, który teraz kosztuje 92 złote, będzie miał nową cenę 119 złotych dla tych osób, które podatków w Lublinie nie odprowadzają. To jest 27 złotych do góry dla biletu pełnopłatnego. Dla studentów, którzy mają ulgę 50-procentową, trzeba to podzielić na pół – tłumaczy.
– Program Lubelskiej Karty Miejskiej będzie włączony do programu Busbonus, w którym mamy partnerów na przykład z branży odzieżowej czy szkoleniowej – uzupełnia prezes Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Lublinie, Tomasz Fulara. – To jest taki trochę lokalny patriotyzm. Tak samo, jak partnerzy uczestniczący w programie, którzy będą mieli potencjalnie więcej klientów, tak mieszkańcy Lublina, odprowadzający tutaj podatki i partycypujący w rozwoju miasta, dostaną tańsze usługi czy też inne zniżki. Wydaje mi się, że pozytywnie wpłynie to na atmosferę w Lublinie. Przypomnę tylko, że program Busbonus trwa już kilka ładnych lat. Ze statystyk na dzisiaj mogę powiedzieć, że ilość udzielonych zniżek w tym programie to około 30 tysięcy. Jest to znacząca liczba – podsumowuje.
Lubelska Karta Miejska będzie nadawana bezpłatnie na czas określony. Wnioski można składać od jutra (31.07) w Punktach Obsługi ZTM oraz lubelskich Biurach Obsługi Mieszkańców. Posiadając Kartę Biletu Elektronicznego, wystarczy złożyć wniosek o nadanie Lubelskiej Karty Miejskiej. Osoby, które nie mają Kartę Biletu Elektronicznego, najpierw będą musiały ją wyrobić, a dopiero potem zawnioskować o zakodowanie karty miejskiej.
Wszystkie szczegóły dostępne są na stronie lubika.lublin.eu.
ZOBACZ ZDJĘCIA: Miasto startuje z Lubelską Kartą Miejską
EwKa / WT
Fot. Iwona Burdzanowska