Mieszkańcy Lublina dostaną zniżki. Rusza Lubelska Karta Miejska

img 20200730 115505 2020 07 30 122240 2020 07 30 214731

Rusza nowy program lojalnościowy dla mieszkańców Lublina. Od jutra (31.07) zainteresowani mogą składać wnioski o identyfikator na Karcie Biletu Elektrowniczego. Za jego pomocą mieszkańcy miasta będą mogli korzystać ze zniżek w takich obszarach jak komunikacja miejska, Strefa Płatnego Parkowania czy też sport i kultura.

Lubelska Karta Miejska to identyfikator zakodowany w Karcie Biletu Elektronicznego. Nie będzie miała żadnego graficznego ani fizycznego znacznika, wskazującego na korzystanie z programu. Za jego pomocą mieszkańcy miasta będą mogli korzystać ze zniżek w takich obszarach jak komunikacja miejska, strefa płatnego parkowania, sport czy też kultura.

– Wśród naszych partnerów są już między innymi Teatr Andersena, MOSiR czy Centrum Kultury. Proponowane ulgi są różne – mówi zastępca prezydenta Lublina, Beata Stepaniuk-Kuśmierzak. – Dla przykładu, jeżeli chodzi o spółkę MOSiR, to na wszystkich obiektach, którymi zarządza – chociażby na Aqua Lublin, Centrum Sportowo-Rekreacyjnym Łabędzia, Słonecznym Wrotkowie, Icemanii czy Strefie H2O –  na każdy bilet, bez względu czy ulgowy, czy normalny, będzie przysługiwało 10 procent zniżki. Jeżeli chodzi o kluby sportowe, to one również oferują honorowanie Lubelskiej Karty Miejskiej, natomiast tutaj polityka każdego podmiotu jest różna – wyjaśnia.

– Uprawnienia do tych zniżek będą przysługiwały między innymi osobom, które rozliczają podatek dochodowy w Lublinie i jako miejsce zamieszkania zaznaczają to miasto – mówi Beata Stepaniuk-Kuśmierzak. – Osobami uprawnionymi są również te, które rozliczają podatek rolny z tytułu prowadzonego gospodarstwa rolnego i deklarują jako miejsce zamieszkania gminę Lublin. Są to też osoby zamieszkujące na terenie Lublina i korzystające ze świadczeń udzielanych przez Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie. Do grona uprawnionych zaliczamy także dzieci tych osób, do ukończenia przez nie 18 roku życia. A w sytuacji, kiedy się uczą, do momentu zakończenia przez nie nauki, ale nie dłużej niż do skończenia 26 lat – dodaje.

CZYTAJ TAKŻE: Lubelska Karta Miejska – nowy program lojalnościowy dla mieszkańców Lublina

– Ważną częścią ulg dla posiadaczy Lubelskiej Karty Miejskiej są zniżki na przejazdy komunikacją miejską – tłumaczy dyrektor Zarządu Transportu Miejskiego w Lublinie, Grzegorz Malec. – Projekt zmiany taryfikatora mamy już skonsultowany. Jego zmiana będzie  składała się z wprowadzenia do niego nowej pozycji, czyli biletu dla użytkownika Lubelskiej Karty Miejskiej. Różnice w cenach będą sięgać – dla różnych biletów – od 25 do 33 procent, oczywiście na korzyść użytkowników Lubelskiej Karty Miejskiej – dodaje.

– Zmiana taryfikatora nastąpi jedynie w przypadku biletów okresowych. Zniżka nie będzie obowiązywała przy biletach jednorazowych – informuje Grzegorz Malec. – Nasze propozycje, które mogą być zmodyfikowane przez radnych, to na przykład pełnopłatny bilet 30-dniowy okresowy, który teraz kosztuje 92 złote, będzie miał nową cenę 119 złotych dla tych osób, które podatków w Lublinie nie odprowadzają. To jest 27 złotych do góry dla biletu pełnopłatnego. Dla studentów, którzy mają ulgę 50-procentową, trzeba to podzielić na pół – tłumaczy.

– Program Lubelskiej Karty Miejskiej będzie włączony do programu Busbonus, w którym mamy partnerów na przykład z branży odzieżowej czy szkoleniowej – uzupełnia prezes Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Lublinie, Tomasz Fulara. – To jest taki trochę lokalny patriotyzm. Tak samo, jak partnerzy uczestniczący w programie, którzy będą mieli potencjalnie więcej klientów, tak mieszkańcy Lublina, odprowadzający tutaj podatki i partycypujący w rozwoju miasta, dostaną tańsze usługi czy też inne zniżki. Wydaje mi się, że pozytywnie wpłynie to na atmosferę w Lublinie. Przypomnę tylko, że program Busbonus trwa już kilka ładnych lat. Ze statystyk na dzisiaj mogę powiedzieć, że ilość udzielonych zniżek w tym programie to około 30 tysięcy. Jest to znacząca liczba – podsumowuje.

Lubelska Karta Miejska będzie nadawana bezpłatnie na czas określony. Wnioski można składać od jutra (31.07) w Punktach Obsługi ZTM oraz lubelskich Biurach Obsługi Mieszkańców. Posiadając Kartę Biletu Elektronicznego, wystarczy złożyć wniosek o nadanie Lubelskiej Karty Miejskiej. Osoby, które nie mają Kartę Biletu Elektronicznego, najpierw będą musiały ją wyrobić, a dopiero potem zawnioskować o zakodowanie karty miejskiej.

Wszystkie szczegóły dostępne są na stronie lubika.lublin.eu.

ZOBACZ ZDJĘCIA: Miasto startuje z Lubelską Kartą Miejską

EwKa / WT

Fot. Iwona Burdzanowska

Exit mobile version