Podsumowanie pływackiego wielomeczu w Budapeszcie. Jan Świtkowski z rekordem życiowym

swimming pool 504780 1920 2020 07 27 123840

W ostatnim dniu pływackiego wielomeczu w Budapeszcie rekord życiowy na 50 metrów stylem motylkowym pobił Jan Świtkowski. Reprezentant AZS-u UMCS-u Lublin pokonał dystans w 24,50 sekund, co dało mu 5. miejsce w stawce.

Na 3. pozycji rywalizację na 100 metrów stylem dowolnym ukończył inny przedstawiciel lubelskiego klubu – Jan Hołub.

W niedzielę (26.07) dwa starty zaliczyła z kolei Laura Bernat. W porannej sesji zawodniczka AZS-u UMCS-u zajęła 11. miejsce na 200 metrów stylem zmiennym, po południu zaś była 6. na 200 metrów stylem grzbietowym.

Pływacki wielomecz zakończył się zwycięstwem gospodarzy. Węgrzy uzyskali łącznie 496 punktów i 2. reprezentację Polski wyprzedzili o 35 punktów. Kolejne lokaty przypadły zawodnikom z Austrii i Czech.