Zwycięska seria Górnika trwa. Łęcznianie lepsi od Błękitnych

bq8v4983 2020 07 01 192834

Trwa znakomita passa piłkarzy Górnika Łęczna. W 29. kolejce II ligi podopieczni trenera Kamila Kieresia odnieśli czwarte zwycięstwo z rzędu pokonując na wyjeździe Błękitnych Stargard 2:1.

Podobnie jak w sobotnim spotkaniu z Bytovią trener Kamil Kiereś zdecydował się na ustawienie z dwójką napastników. Tym razem byli to Bartosz Śpiączka i Paweł Wojciechowski. Ten drugi w 22. minucie spotkania otworzył wynik meczu, skutecznie egzekwując rzut karny.

W drugiej połowie w zespole gospodarzy na boisku pojawił się Mateusz Bochnak. Jego niewykorzystana sytuacja w 51. minucie była dla Górnika ostrzeżeniem. Łęcznianie wniosków nie wyciągnęli i w 74. minucie za sprawą Bochnaka Błękitni cieszyli się z wyrównania. Ich radość trwała jednak zaledwie minutę. Z dystansu przymierzył Marcin Stromecki zapewniając Górnikowi 3 punkty.

Na 5 kolejek przed końcem sezonu Górnik pozostanie na drugim miejscu w tabeli. Zespół z Łęcznej ma tyle samo punktów, co prowadzący w II lidze Widzew Łódź, który 1 lipca na własnym stadionie zremisował z Elaną Toruń 1:1.