Powiat bialski jest najbardziej zagrożony koronawirusem. To tutaj najwięcej jest ognisk epidemicznych. Wczoraj (03.08) z powodu zachorowania u jednego z funkcjonariuszy na COVID-19 zamknięto Oddział Celny w Białej Podlaskiej. Dziś (04.08) Wojska Obrony Terytorialnej przebadały w centrum miasta kilkudziesięciu funkcjonariuszy w kierunku koronawirusa.
CZYTAJ: Koronawirus w Oddziale Celnym w Białej Podlaskiej: przebadano blisko 100 osób
Centrum Opiekuńczo-Mieszkalne powstało w Jaszczowie w powiecie łęczyńskim. To pierwsza tego typu placówka w Polsce. Z jej usług docelowo będzie korzystać 18 osób, które nie są w stanie samodzielnie egzystować.
CZYTAJ: „Namiastka normalności” dzięki Centrum Opiekuńczo-Mieszkalnemu w Jaszczowie
Idą tylko jeden dzień, ale wierzą, że trud pielgrzymowania ma wielką moc. W czasie pandemii 42. Lubelska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę to codziennie tylko 150 osób w 3 grupach. To czas „kameralnego” pielgrzymowania.
CZYTAJ: Intencje różne, ale cel ten sam. 42. Lubelska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę już w drodze
O przestrzeganie podstawowych zasad bezpieczeństwa pływając po Wiśle apelują członkowie Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Alkohol, brawura, przecenianie swoich umiejętności i bagatelizowanie ewentualnych zagrożeń – to podstawowe błędy turystów wybierających się np. kajakiem na Wisłę.
CZYTAJ: Alkohol i brawura przyczyną wypadków kajakarzy. WOPR apeluje o przestrzeganie zasad
Specjalny przewodnik po wolontariacie powstał w Lublinie. Ma on pomoc w rozwijaniu społeczeństwa obywatelskiego na Ukrainie.
CZYTAJ: W Lublinie powstał przewodnik po wolontariacie dla młodych Ukraińców
Po trzech tygodniach pobytu w Lubartowie dwa sprowadzone z Wielkopolski sokoły zadomowiły się w mieście i dynamicznie poznają najbliższe okolice. Umieszczone w wieży obserwacji pożarowej Nadleśnictwa Lubartów na Lubelszczyźnie ptaki już się zaaklimatyzowały i po otwarciu specjalnej klatki latają nad okolicą, wracając na prowadzone jeszcze karmienie.
CZYTAJ: Lubartów: sokoły wypuszczone na wolność zadomawiają się w okolicy
Owce zadbają o murawy kserotermiczne w okolicach Tomaszowa Lubelskiego. Zamojskie Towarzystwo Przyrodnicze prowadzi projekt czynnej ochrony muraw.
CZYTAJ: Owce na murawy, czyli o ochronie polodowcowych roślin
Program prowadził Ryszard Majewski.
Fot. pixabay.com