96. Mistrzostwa Polski Seniorów w Lekkoatletyce. Małgorzata Hołub-Kowalik: Każdy tutaj przyjechał zwyciężyć

track 1109709 1920 2020 08 29 133808

Za nami pierwsze konkurencje drugiego dnia lekkoatletycznych mistrzostw Polski we Włocławku. Rafał Fedaczyński z AZS-u UMCS-u Lublin zajął 4. miejsce w chodzie na 10 kilometrów. Do finału biegu na 200 metrów awansowała zawodniczka akademickiego klubu Alicja Wrona, która także jeszcze dziś wystąpi w wieczornym finale na 400 metrów. W nim jedną z głównych kandydatek do medalu jest jej koleżanka klubowa Małgorzata Hołub-Kowalik. – Każdy tutaj przyjechał zwyciężyć – mówi.

CZYTAJ: Mistrzostwa Polski: Sofia Ennaoui zdobyła złoty medal w biegu na 1500 metrów

W męskim finale na 400 metrów pobiegnie kolejny przedstawiciel AZS-u UMCS-u Andrzej Jaros. Zaś w decydującym biegu na 400 metrów przez płotki wystąpi Krzysztof Holub także z akademickiego klubu.