Adam Kuś wygrał Wyścig Przyjaźni Polsko-Ukraińskiej

rajdzmc 2020 08 14 205048

Adam Kuś został zwycięzcą 64. Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego „Orlików” Przyjaźni Polsko-Ukraińskiej, który od wtorku (11.08) odbywał się w Zamościu i okolicach.

W klasyfikacji generalnej kolarz grupy TC Chrobry Scott Głogów o 54 sekundy wyprzedził Nikodema Grzenkowicza z GKS-u Cartusii. Skład podium uzupełnił Mateusz Kostański z Tarnovii Tarnowo Podgórne ze stratą minuty i 11 sekund do zwycięzcy.

Na piętnastym miejscu uplasował się najlepszy zawodnik z naszego regionu – Dawid Kloc z Pogoni Puławy, a dopiero 27. był Bartłomiej Proć, który po trzech etapach wyścigu był jego wiceliderem. O jego odległym miejscu zadecydowała słabsza dyspozycja na czwartkowym etapie.

Wczorajsze niepowodzenie Proć powetował sobie dzisiaj wygrywając ostatni etap wyścigu, liczącą 131,5 km pętlę wokół Zamościa.

W klasyfikacji drużynowej zwyciężył Chrobry Scott Głogów, a Pogoń Puławy zajęła czwarte miejsce.

Do wyścigu zgłosiło się 64 kolarzy. Z powodu pandemii koronawirusa w tym roku na starcie zabrakło zawodników zagranicznych.