Memoriał Józefa Żylewicza: Daria Zabawska najlepsza

sdb 396665069870b2920da759bc0365fce4d4 2020 08 16 192708

Grupa lekkoatletów z regionu wystartowała w Gdańsku na Memoriale Józefa Żylewicza.

Konkurs rzutu dyskiem z wynikiem 55 m 20 cm wygrała Daria Zabawska (na zdj.) z AZS-u UMCS-u Lublin. W tej samej konkurencji, ale wśród mężczyzn drugie i trzecie miejsce zajęli jej klubowi koledzy: Oskar Stachnik (57 m 44 cm) i Szymon Mazur (49 m 27 cm).

Drugie miejsca zajęli też inni reprezentanci lubelskiego klubu: Karol Hofmann w trójskoku (16 m 18 cm) i Szymon Żywko w biegu na 1500 m (3:45.50 min.).

W konkursie pchnięcia kulą dwie lokaty na podium – za utytułowanym Konradem Bukowieckim – przypadły kolejnym zawodnikom AZS-u UMCS-u. Sebastian Łukszo był drugi (18 m 63 cm), a Szymon Mazur trzeci (17 m 99 cm).

Na dwóch dystansach zaprezentował się Przemysław Adamski. Zawodnik Agrosu Zamość finiszował na drugiej pozycji w biegu na 100 m (10.67 sek.), a na 200 m był czwarty (21.45 sek.).

Bieg na 3000 m pań trzecia ukończyła Mariola Stasiewicz z Żaka Biała-Podlaska (9:27.12), a z dziesiątym czasem do mety dobiegła Julia Pleskaczyńska z AZS-u UMCS-u Lublin (9:50.94).

Jej klubowi koledzy Cezary Mirosław i Maciej Hołub ukończyli rywalizację na 400 m na czwartej i piątej pozycji uzyskując odpowiednio 47.42 i 47.59 sek.