Mistrzostwa Polski w kolarstwie szosowym. Sukcesy reprezentantów naszego regionu w tandemach

kolarstwo 2020 08 20 213036

Rywalizacją w jeździe indywidualnej na czas rozpoczęły się w Busko-Zdroju mistrzostwa Polski w kolarstwie szosowym.

Największe sukcesy reprezentanci naszego regionu odnieśli w zmaganiach kolarskich tandemów, a więc z udziałem osób niewidomych i niedowidzących. Wśród mężczyzn wygrał tandem Hetmana Lublin, Marcin Polak i Michał Ładosz, drugie miejsce zajęła inna załoga tego klubu, Adam Brzozowski – Tomasz Bala. W rywalizacji kobiet tandem Hetmana, Justyna Kiryła – Aleksandra Tecław uplasował się na drugiej pozycji.

W startach kolarzy pełnosprawnych w jeździe na czas w kategorii open Daniel Staniszewski z Pogoni Puławy zajął 10 lokatę. Wśród juniorek – Wioleta Furtak z Mayday Team Lublin była 10, natomiast jej klubowa koleżanka Amelia Rusinek uplasowała się na 15 pozycji. W gronie – Michał Sędzielewski z Pogoni Puławy zajął 12 miejsce.