Ostatni dzień mistrzostw Polski we Włocławku: pięć medali lubelskich lekkoatletów

azs 2020 08 31 083854

Pięć medali – trzy złote, jeden srebrny i jeden brązowy – zdobyli lekkoatleci AZS-u UMCS-u Lublin w ostatnim dniu mistrzostw Polski rozgrywanych we Włocławku.

W rzucie dyskiem triumfowała Daria Zabawska, ale nie była zadowolona z uzyskanego wyniku – 55 m 28cm: – Wiem, że jestem w dobrej formie. Liczyłam na dużo więcej, szczególnie, że ostatnie treningi miałam naprawdę dobre – mówiła.

W biegu na 100 m przez płotki triumfowała Karolina Kołeczek: – Bardzo się cieszę. Siódmy tytuł mistrzyni Polski należy do mnie. Kosztowało mnie to bardzo dużo pracy, bo to sezon naprawdę przedziwny.

Problem z policzeniem tytułów miała Paulina Guba, która wygrała pchnięcie kulą: – Myślę, że od juniora kilka ich jest. Bardzo się cieszę, bo mistrzostwa Polski to moja ulubiona impreza. Czułam, że musi się zakręcić wokół tych 18 metrów.

Miotaczka uzyskała najlepszy tegoroczny wynik – 18m 09 cm.

Medale wywalczyły także sztafety 4×400 metrów – srebro męska i brąz kobieca.

AZS UMCS wygrał klasyfikację punktową mistrzostw, a w medalowej zajął trzecie miejsce.