PreZero Grand Prix: lubelscy siatkarze byli o krok od finału

luk 2020 08 01 194708

Świetny występ siatkarzy LUK Politechniki Lublin w turnieju PreZero Grand Prix, rozegranym w Warszawie. Lubelski zespół wygrał dwa spośród trzech rozegranych spotkań i był o krok od awansu do finału cyklu.

Podopieczni trenera Macieja Kołodziejczyka w pierwszym meczu przegrali z KGHM Cuprum Lubin 1:2 w setach 25:23, 19:25 i 12:15. W kolejnym sprawili dużą niespodziankę, pokonując 2:1 Vervę Warszawa Orlen Paliwa, w poszczególnych partiach: 21:25, 26:24 i 15:10. Na zakończenie zmagań zespół LUK Politechniki Lublin wygrał z BKS-em Visła Bydgoszcz 2:0, w setach 25:19 i 25:23.

W końcowej klasyfikacji trzy zespoły miały taki sam dorobek zwycięstw. Jednak dzięki bilansowi małych punktów Cuprum i Verva uplasowały się na dwóch czołowych pozycjach dających awans. Lubelska drużyna zajęła trzecią pozycję.

Turnieje tego cyklu są rozgrywane na piasku, ale drużyna liczy cztery osoby. Obowiązują identyczne zasady gry jak w siatkówce halowej, z tym że każdy z graczy może atakować.