Sześć medali dla zawodników z regionu w pierwszym dniu lekkoatletycznych mistrzostw Polski

tartan track 2678544 1920 2020 08 28 210019

6 medali zdobyli lekkoatleci z klubów z regionu w pierwszym dniu mistrzostw Polski we Włocławku. Złoto wywalczyła Sofii Ennaoui z AZS-u UMCS-u Lublin w biegu na 1500 metrów. Poniżej oczekiwań wypadła jej klubowa koleżanka Malwina Kopron, która w rzucie młotem zdobyła srebro, ale z przeciętnym wynikiem 70 metrów 94 centymetrów. – Najgorszy start w sezonie. Lekki wstyd – podsumowała swój występ zawodniczka.

Złoto przypadło Karolowi Hoffmannowi z AZS-u UMCS-u w trójskoku. W najlepszej próbie skoczył 16 metrów 29 centymetrów.

Dominik Kopeć z Agrosu Zamość był drugi w biegu na 100 metrów. Srebro w skoku wzwyż wywalczył Jakub Hołub z AZS-u UMCS-u Lublin z rekordem życiowym 212 centymetrów. Trzeci w tym konkursie był Bartłomiej Bedeniczuk z AZS-u AWF-u Biała Podlaska.