Ministerstwo Zdrowia przedstawia strategię walki z koronawirusem jesienią. Resort poinformował dziś o 612 nowych przypadkach zakażeń koronawirusem w Polsce. Jest to nieco więcej niż wczoraj, gdy było 595 przypadków. Do tej pory na terenie województwa lubelskiego odnotowano 1656 przypadków zarażenia koronawirusem, 1143 osób wyzdrowiało, a 26 zmarło.
CZYTAJ: Minister zdrowia o nowej strategii walki z koronawirusem
W Lublinie rozpoczął się Festiwal „Wschód Kultury- Inne Brzmienia”. Przez cztery dni Lublin będzie żył koncertami, wystawami i spotkaniami literackimi.
CZYTAJ: Cztery dni z Innymi Brzmieniami. Wschód Kultury w Lublinie
Więźniowie z okręgu lubelskiego przygotowują się do powrotu na rynek pracy po odbyciu kary pozbawienia wolności. Pomaga im w tym projekt „PO WER”, który ma na celu podniesienie ich kwalifikacji, a tym samym – zwiększenie szans na ich zatrudnienie. Osadzeni szkolą się m. in. w zakresie wykończenia wnętrz, spawania, brukarstwa, montowania sieci elektrycznych, hydrauliki, ale też np. opieki nad osobami starszymi i przewlekle chorymi.
CZYTAJ: Powrót na rynek pracy po pobycie w zakładzie karnym. Wyzwania stojące przed osadzonymi
Trwa remont jednego z kluczowych szlaków komunikacyjnych na południu Lubelszczyzny, czyli drogi wojewódzkiej nr 863. Prace prowadzone są na odcinku od Tarnogrodu do Obszy przez Różaniec.
CZYTAJ: Kluczowy szlak komunikacyjny na południu regionu doczekał się remontu
Historię Lubelszczyzny w czasie wojny polsko-bolszewickiej można zobaczyć na dziedzińcu Archiwum Państwowego w Lublinie. Placówka zaprezentowała specjalną wystawę.
CZYTAJ: Wojna polsko – bolszewicka od zaplecza na lubelskiej wystawie
Trwają prace na alejach Racławickich, ul. Lipowej, Popiełuszki i Poniatowskiego. Kierowcy zmuszeni są poruszać się objazdami. W godzinach szczytu droga do domu się wydłuża. Kiedy możemy liczyć na koniec i odkorkowanie centrum?
CZYTAJ: Lublin w remoncie. Kiedy możemy liczyć na odkorkowanie centrum?
Wrzesień to ostatnia okazja, żeby pożegnać żurawie w Poleskim Parku Narodowym. Rozpoczęły się ich zlotowiska i odloty. To także niepowtarzalny moment, żeby spotkać w jednym miejscu nawet 3,5 tys. osobników tego niezwykłego ptaka.
CZYTAJ: Odlatujące żurawie zapowiadają koniec lata
Zamiast Festiwalu i Pikniku Naukowego – Lubelskie Wirtualne Dni Nauki. To odpowiedź uczelni wyższych i miasta Lublin na aktualną sytuację epidemiologiczną. Zaplanowano 30 godzin emisji online. W sumie uczestnicy mają do wyboru 90 projektów.
CZYTAJ: Lubelskie Wirtualne Dni Nauki z akcentem na wiedzę o koronawirusie
Program prowadziła Marzena Lewandowska.
Fot. archiwum