Część nauczycieli z IX Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Lublinie złożyła skargę na działania lubelskiego sanepidu. Chodzi o wywiad epidemiologiczny, po którym kierowano poszczególne osoby na kwarantannę. Zdaniem nauczycieli wywiad ten był nierzetelny.
CZYTAJ: Lublin: nauczyciele złożyli skargę na działania sanepidu
Zmrok zapada coraz wcześniej. Poza obszarem zabudowanym prawdziwą zmorą są piesi poruszający się bez odblasków. Po raz czwarty policja rusza z ogólnopolską kampanią „Świeć przykładem”. Ma ona celu przede wszystkim przypomnieć i uświadomić pieszym o potrzebie korzystania z elementów odblaskowych.
CZYTAJ: „Świeć przykładem”. Odblaski to najlepszy sposób na bezpieczne drogi
Nowa sala gimnastyczna i kompleks boisk powstaną przy Szkole Podstawowej nr 3 im. Jan Brzechwy w Puławach. Podczas wczorajszej sesji radni zabezpieczyli w budżecie pierwsze 100 tysięcy złotych na rozpoczęcie tej inwestycji. Obecnie zajęcia odbywają się w starej, przeciekającej sali gimnastycznej i na szkolnych korytarzach, a w lecie na przyszkolnym placu nazywanym „kartofliskiem”.
CZYTAJ: Puławy: tu na razie jest „kartoliflisko”, ale będzie nowoczesne boisko
Były emocje sportowe, rywalizacja i dobra zabawa – na wielofunkcyjnym boisku w Starym Bazanowie rozegrano niecodzienny mecz piłkarski. Naprzeciw siebie stanęli pracownicy Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego w Lublinie i uczniowie miejscowej Szkoły Podstawowej.
CZYTAJ: Propagowanie sportu i walka ze stereotypem. W Starym Bazanowie urzędnicy zmierzyli się z uczniami
Kiedyś był to zdewastowany teren, dziś może być wizytówką miasta. W Białej Podlaskiej oddano do użytku park edukacyjno-rekreacyjny, tak zwany „Małpi Gaj”. To pierwszy etap większego projektu, wykorzystującego walory rzeki Krzny, realizowanego przez miasto.
CZYTAJ: „Małpi Gaj” to dopiero początek. Biała Podlaska przywróci Krznę mieszkańcom
Podstawowy cel – dbałość o nie tylko najbliższe otoczenie. Chełmska młodzież już po raz trzeci zorganizowała strajk klimatyczny. Poza przemarszem przez miasto oraz happeningiem na placu Łuczkowskiego wydarzenie było okazją do rozliczenia urzędu miasta z działań ekologicznych.
CZYTAJ: Młodzież z Chełma walczy o ekologiczne miasto
W niecodziennej lekcji z udziałem owiec uczestniczyły dzieci i młodzież ze Szkoły Podstawowej w Majdanie Górnym w powiecie tomaszowskim. To część projektu Zamojskiego Towarzystwa Przyrodniczego, które prowadzi wypas owiec na murawach kserotermicznych. W ten sposób chroniona jest znajdująca się tam roślinność.
CZYTAJ: Owce pokazały uczniom, jak ratują przyrodę
Fot. Patryk Pawluczuk / Google Maps