Scena Plastyczna KUL obchodzi jubileusz. Założony i prowadzony przez 50 lat przez Leszka Mądzika teatr zainaugurował działalność 24 marca 1970 roku spektaklem „Ecce Homo”. W piątek odbyła się premiera autorskiego spektaklu Leszka Mądzika pt. „Kres” z muzyką Jana Kantego Pawluśkiewicza. Leszek Mądzik, który w lutym tego roku obchodził 75. urodziny będzie gościem „Nie tylko rozrywkowej niedzieli radiowej”.
ZOBACZ ZDJĘCIA: Obchody 50-lecia istnienia Sceny Plastycznej KUL
W drugim odcinku Alfabetu lubelskiego, cyklu, w którym Jarosław Cymerman i Grażyna Lutosławska odwiedzają miejsca związane w przeszłości z ludźmi i zjawiskami ważnymi dla Lublina, wybierzemy się do kamienicy Arnsztajnów przy Złotej 2. A – jak ARNSZTAJNOWA: Franciszka Arnsztajnowa (1865-1942) – poetka, prozaiczka, dramatopisarka, tłumaczka, działaczka społeczna i polityczna, jedna z najważniejszych i najciekawszych osobowości kulturalnego Lublina końca XIX i pierwszych dziesięcioleci wieku XX.
Ukazał się trzeci w tym roku numer kwartalnika literackiego „Akcent”, pisma, które ukazuje się od 40 lat. Jego założyciel i redaktor naczelny, Bogusław Wróblewski będzie gościem „Nie tylko rozrywkowej niedzieli radiowej”. Przejrzymy najnowszy numer i zaprosimy na spotkanie wokół zawartych w nim tekstów.
W „Nie tylko rozrywkowej niedzieli radiowej” zapowiemy także Lubelską Jesień Organową. To wydarzenie, którego inicjatorem jest główny organista archikatedry lubelskiej Stanisław Maryjewski – jest on też dyrektorem artystycznym wydarzenia. Opowie o nim razem z Ewą Szałek – koordynatorka przedsięwzięcia. Organy w archikatedrze przeszły właśnie generalny, dwuletni remont przeprowadzony przez Krzysztofa Deszczaka – lubelskiego organmistrza. Pierwszy koncert zaplanowano w niedzielę, 27 września.
Do usłyszenia po godzinie 7.00 mówi Grażyna Lutosławska.
Fot. na zdjęciu Leszek Mądzik i Grażyna Lutosławska / fot. Piotr Michalski,