Akademickie mistrzostwa Polski: kolejny udany dzień lubelskich lekkoatletów

biegi 2020 09 16 215715

Sześć medali zdobyli reprezentanci lubelskich uczelni w ostatnim dniu rozgrywanych w Łodzi akademickich mistrzostw Polski w lekkiej atletyce.

Z dobrej strony ponownie pokazali się zawodnicy UMCS-u. W konkursie rzutu dyskiem wśród panów triumfował Szymon Mazur, a wśród pań drugie miejsce zajęła Anna Dąbrowska. Medale zdobyły też sztafety UMCS-u 4X400 metrów. Panowie w składzie: Karola Kania, Kamil Oleszek, Michał Kitliński i Cezary Mirosław, finiszowali na drugiej pozycji. Brąz wywalczyły panie: Agata Wasiluk, Justyna Dziedzic, Małgorzata Podkańska i Natalia Pietruczuk.

Ponadto kolejny medal podczas łódzkich zawodów zdobyła Alicja Wrona. Studentka Politechniki Lubelskiej, która we wtorek była trzecia na 100 metrów, tym razem zdobyła srebro na dystansie dwukrotnie dłuższym.

Środowy dorobek lubelskich lekkoatletów uzupełnia brązowy krążek rywalizującej w rzucie młotem Aleksandry Osiak z Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie.