Lubelscy lekkoatleci najlepsi w Polsce [ZDJĘCIA]

img 20200926 215700 2020 09 27 001944

W ulewnym deszczu rozegrano na lubelskim stadionie przy al. Piłsudskiego drużynowe mistrzostwa Polski w lekkoatletyce. Wyraźnie zwyciężył w nich AZS UMCS Lublin, po roku przerwy odzyskując tytuł najlepszej drużyny w kraju.

Reprezentanci akademickiego klubu zdobyli łącznie 111 punktów, o 20 więcej od drugiego w klasyfikacji Podlasia Białystok. Skład podium zawodów uzupełnił AZS AWF Kraków. Na siódmej, czyli ostatniej pozycji uplasował się Agros Zamość.

ZOBACZ ZDJĘCIA: Drużynowe mistrzostwa Polski w lekkoatletyce

W ekipie AZS-u UMCS-u znakomity start zanotowała Malwina Kopron, która wygrała konkurs rzutu młotem osiągając 73 m i 70 cm.

Na pierwszych miejscach spośród lubelskich lekkoatletów rywalizację kończyli także: Jakub Hołub – w skoku wzwyż, Karol Hofmann – w skoku w dal, Karolina Młodawska – w trójskoku, Sebastian Łukszo i Paulina Guba w pchnięciu kulą, Małgorzata Hołub-Kowalik w biegu na 400 m, Sofia Ennaoui – w biegu na 800 m oraz sztafeta mieszana 4×400 m w składzie: Mikołaj Kotyra, Alicja Wrona, Cezary Mirosław i Małgorzata Hołub-Kowalik.

Trudne warunki pogodowe sprawiły, że nie rozegrano wszystkich konkurencji. Taki los spotkał miedzy innymi skok wzwyż pań.