Memoriał Kamili Skolimowskiej: rekord Sofii Ennaoui

sofia1 2020 09 06 210759

Z udziałem grupy reprezentantów AZS-u UMCS-u Lublin na Stadionie Śląskim w Chorzowie odbył się lekkoatletyczny Memoriał Kamili Skolimowskiej.

Świetnie zaprezentowała się Sofia Ennaoui (na zdj), która w biegu na 1500 m zajęła drugie miejsce i czasem 3:59.70 pobiła rekord życiowy. O 1 sekundę i 46 setnych szybsza była tylko Brytyjka Laura Muir.

Rywalizację w rzucie młotem także na drugiej pozycji ukończyła Malwina Kopron. Jej wynik – 72 m 37cm, był gorszy od rezultatu Francuzki Alexandry Tavernier o 1 m i 75cm.

W silnie obsadzonym biegu na 400 m Małgorzata Hołub-Kowalik z czasem 52.19 sek zajęła czwarte miejsce. Wygrała Justyna Święty-Ersetić (51.33sek).

Podobna lokata jest rozczarowaniem dla Pauliny Guby. Mistrzyni Europy sprzed dwóch lat w konkursie pchnięcia kulą uzyskała tylko 17 m i 96cm.

W tej samej konkurencji wśród mężczyzn ósme miejsce zajął Sebastian Łukszo (18 m 69 cm), z kolei siódmy w konkursie rzutu dyskiem był Oskar Stachnik (59 m 49 cm).