Mistrzostwa Polski do lat 16: koszykarki AZS-u UMCS-u Lublin nie zdołały awansować do czołowej ósemki

basketball hoop 5086123 1920 2020 09 17 193719

Koszykarki AZS-u UMCS-u Lublin nie zdołały awansować do czołowej ósemki finałowego turnieju mistrzostw Polski do lat 16, który jest rozgrywany w Żyrardowie. W decydującym meczu grupowym, kadetki przegrały z MPKK Sokołów Podlaski 57:59. Lubelska drużyna w połowie trzeciej kwarty wygrywały już różnicą 15 punktów, ale w ostatniej odsłonie straciły prowadzenie. Na kilkadziesiąt sekund przed końcem podopieczne trenera Sławomira Depty wygrywały 57:55, ale decydujące punkty rzuciły rywalki. Tym samym AZS UMCS zagra o miejsca od 9 do 12.

W spotkaniu z Sokołowem najwięcej punktów zdobyły: Maja Kusiak 22 i Klaudia Pastwa 13.