Mistrzostwa Polski U23: 12 medali lekkoatletów z regionu

tartan track 2678544 1920 2020 09 05 164133

12 medali wywalczyli lekkoatleci z klubów z województwa lubelskiego w mistrzostwach Polski do lat 23, które przez dwa dni były rozgrywane w Białej Podlaskiej.

W drugim dniu zawodów reprezentanci regionu stawali na podium aż 8 razy.

Kolejne złote krążki w tych mistrzostwach zdobyli przedstawiciele AZS-u UMCS-u Lublin. W rzucie dyskiem pierwszy był Oskar Stachnik z rezultatem 57 m 23 cm. Trzecie miejsce w tym konkursie zajął Jakub Lewoszewski z Agrosu Zamość z wynikiem 51 m 56 cm
W biegu na 800 metrów triumfował Szymon Żywko, który czasem 1 min. 51,16 sek. ustanowił rekord życiowy. To już jego drugi złoty krążek wywalczony w Białej Podlaskiej. W piątek wygrał na 1500 metrów.

Powody do radości mieli też gospodarze. W skoku w dal złoty medal zdobył Piotr Tarkowski z AZS-u AWF-u Biała Podlaska z wynikiem 7 m 62 cm, a na trzeciej pozycji uplasował się jego klubowy kolega Damian Czarnocki, który skoczył 7 m19 cm. Brązowy krążek w tej konkurencji kobiet zdobyła Katarzyna Bargielska – także z AZS-u-u AWF-u – z wynikiem 6 m 05 cm.

Na najwyższym stopniu podium stanął również Michał Mazur z Agrosu Zamość w rzucie młotem, który uzyskał 63 m 16 cm. Ponadto brązowy medal wywalczyła sztafeta 4×100 metrów Agrosu Chełm w składzie: Paulina Zielińska, Izabela Jastrząb, Sylwia Ciupek i Agata Wasiluk.

W piątek lekkoatleci z naszego regionu zdobyli 4 medale. 3 z nich były złote. Oprócz Szymona Żywko, na najwyższym stopniu podium stawali także: Bartosz Leszczuk w trójskoku z rekordem życiowym 15 m 42 cm i Szymon Mazur w pchnięciu kulą z najlepszym tegorocznym wynikiem 18 m 55 cm. Z kolei tytuł wicemistrzowski w rzucie młotem przypadł Aleksandrze Osiak.

Województwo lubelskie zajęło drugie miejsce w klasyfikacji medalowej (7 złotych, 1 srebrny i 4 brązowe) oraz czwarte w punktowej. Wśród klubów AZS UMCS Lublin w obu klasyfikacjach uplasował się na identycznych pozycjach.