Młoda puławska sztafeta najlepsza w Polsce

mp radom banner 2020 09 19 212735

Pięć medali – 2 złote, 2 srebrny i 2 brązowe –  zdobyli reprezentanci klubów województwa lubelskiego w drugim dniu lekkoatletycznych mistrzostw Polski do lat 18. rozgrywanych w Radomiu.

Złoty medal zdobyła kobieca sztafeta 4×100 metrów Wisły Puławy (na zdj.). Sztafeta w składzie – Natalia Żywczyk, Wiktoria Oko, Zuzanna Gozdera i Alicja Sielska – pewnie wygrały finałowy bieg, osiągając rezultat 47.80 sekund. Na drugim stopniu podium stanęły zawodniczki AZS AWF Gorzów (48.06 sekund), natomiast trzecie miejsce zajęły faworytki zawodów z MKS MOS Wrocław (48.16 sekund).

Poza tym dwukrotnie na podium stanęli zawodnicy AZS-u AWF-u Biała Podlaska. Złoto w skoku w dal wywalczył Piotr Jaroszkiewicz z rekordem życiowym 204 cm, a brąz w skoku w dal Jacek Gryta – także z życiówką – 6 m 88 cm.

Drugi złoty medal wywalczyła sztafeta 4×100 metrów dziewcząt Wisły Puławy w składzie: Natalia Żywczyk, Wiktoria Oko, Zuzanna Gozdera i Alicja Sielska.

Z kolei srebrny krążek zdobył Bartosz Postój z TS Start Lublin w rzucie młotem z rekordem życiowym – 63 m 32 cm. Ponadto na trzecim miejscu w biegu na 400 m przez płotki uplasował się Remigiusz Zazula z Agrosu Chełm.