„Lubelskie 2020”: województwo lubelskie triumfowało w klasyfikacji województw, a Cement Gryf Chełm zwyciężył w punktacji klubowej

119219283 1623803237793287 5636633044818976547 o 2020 09 19 131446

Sześć medali zdobyły reprezentantki województwa lubelskiego w zapasach w zawodach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży „Lubelskie 2020”, które odbyły się w Chełmie. Wszystkie wywalczyły zapaśniczki chełmskich klubów.

Na najwyższym stopniu podium stanęły zawodniczki Cementu Gryfa: Wiktoria Kamela w wadze do 43 kilogramów,  Monika Dadas do 49 kilogramów, Danuta Lisiewicz do 65 kilogramów oraz Daniela Tkachuk w kategorii do 69 kilogramów.

Z kolei brązowe krążki zdobyły: Alicja Nowosad z Olimpijczyka  w wadze do 65 kilogramów oraz Urszula Piotrowska z Cementu Gryfa do 73 kilogramów. Województwo lubelskie triumfowało w klasyfikacji województw, a Cement Gryf Chełm zwyciężył w punktacji klubowej.