Piłka ręczna: mistrzynie Polski lepsze od brązowych medalistek. MKS znów wygrał, ale nie bez kłopotów

bq8v6451 2020 09 25 225518

Kolejne zwycięstwo w rozgrywkach PGNiG Superligi odniosły piłkarki ręczne MKS-u Perły Lublin. Mistrzynie Polski pokonały na wyjeździe 28:24 brązowe medalistki poprzedniego sezonu KPR Gminy Kobierzyce.

Do przerwy lublinianki przegrywały 13:14, głównie ze względu na słabszą skuteczność. Ich rzuty wielokrotnie broniła bramkarka gospodyń Beata Kowalczyk. W drugiej części od 40 minuty zaczęła się uwidaczniać przewaga MKS-u. Na 10 minut przed końcem lubelski zespół wygrywał różnicą 5 bramek i nie pozwolił już „Kobierkom” na odrobienie strat.

Najwięcej – 8 – goli dla lublinianek rzuciła Anastacio.

Teraz w rozgrywkach nastąpi przerwa związana ze zgrupowaniem reprezentacji Polski. Kolejny mecz ligowy MKS Perła rozegra 10 października.