Remis Górniczek w Koninie

football 5287508 1920 2020 09 26 142014

Remisem 2:2 zakończyło się wyjazdowe spotkanie piłkarek Górnika Łęczna z Medykiem Konin. W 7. kolejce ekstraligi mistrzynie Polski straciły zatem kolejne punkty w tym sezonie.

Po pierwszej połowie Górniczki przegrywały 0:2 po golach Kopińskiej w 13. minucie i Abambili w 32. minucie. Przy stanie 0:1 Ewelina Kamczyk nie wykorzystała rzutu karnego. W drugiej połowie łęcznianki wzięły się za odrabianie start. W 49. minucie bramkę z karnego strzeliła Nikola Karczewska, a w 75minucie do wyrównania doprowadziła Roksana Ratajczyk. Drużyna gości mogła nawet wygrać, ale dobrze spisywała się bramkarka Medyka.

W 7 meczach tego sezonu piłkarki Górnika odniosły 3 zwycięstwa, 2 razy zremisowały i poniosły 2 porażki.